Home » Akce školní družiny 2022/2023 » KRMÍTKO Z JABLKA

Archiv

KRMÍTKO Z JABLKA

Mrzne, sněží, to to zebe,

hodně sněhu spadlo z nebe.

Ptáčkové teď starost mají,

jak potravu obstarají.

Minulý týden nás ve školní družině provázelo téma ptáci v zimě.

Děti si  prohlédly fotografie u nás žijících ptáků, zkoušely je poznat a připomněly si také, kteří ptáci v zimě odlétají, kteří naopak přilétají a kteří u nás přezimují. U posledně zmíněných jsme si  spolu povídali o způsobu a vhodném krmení. Naši přezimující ptáci se živí hlavně jehličím, semínky, pupeny a bobulemi.

A tak jsme se rozhodli jim zpříjemnit tuhou zimu a připravit jim báječnou bohatou hostinu. Každé dítě si připravilo polovinu jablka, kterou pomocí vykrajovátka opatrně vydlabalo. V misce jsme zrníčka slunečnice, pšenice a ovsa smíchali s tukem. Touto „zrníčkovou hmotou“ jsme plnili jablíčka.

Na zavěšení jsme použili dvě špejle a provázek.

Samozřejmě jsme se teple oblékli a s krmítky vyrazili na školní zahradu, kde jsme je pověsili na strom.

Na děti také čekaly výtvarné činnosti, ve kterých se rozhodly vytvořit obrázek ze svých dlaní v podobě havranů a vran- symbolů zimního období. Při tvoření jsme poslouchali písničku Bude zima, bude mráz….a také jsme si ji společně zazpívali.

Celý týden jsme si užili, děti byly na sebe pyšné, že se umí o ptáčky v zimě dobře postarat./ KD+SK/