Home » Akce školní družiny 2022/2023 » PANÍ ZIMA MALVÍNA

Archiv

PANÍ ZIMA MALVÍNA

Paní zima oblékla si bílomodrý šat,

sluší jí to, co vám budu povídat.

Srdce má ledové a studenou tvář,

kolem hlavy své nádhernou zář.

Kam její chladný dech dolétne,

vše se promění v království ledové.“

Právě tímto krásným popisem se nechali inspirovat „výtvarnice a výtvarníci“ z naší školní družiny, kteří společnou prací vytvořili vskutku překrásnou Paní zimu Malvínu z různých materiálů a přírodnin.

Důkazem, že opravdu každý přiložil ruku k dílu (a to prakticky doslova), je bohatě nabíraná sukně, kterou děti zhotovily z obkreslených dlaní svých rukou. Tuto techniku použily i při tvorbě vlasů. K dozdobení jsme využili modré korálky, z nichž vzniklo několik náhrdelníků. Děvčata také „Malvínce“ upletla z vlny dlouhý cop s mašlí. Bíle natřené větvičky posloužily jako „ruce“.

Spolupráce dětí byla více než stoprocentní, za což získaly velkou pochvalu a Paní zimu „posíláme“ do výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Dům dětí a mládeže Vila Tereza v Uničově./ KD+SK/