Home » Akce školy 2022/2023 » Zimní olympiáda

Archiv

Zimní olympiáda

Ve třídě I.A nás v lednu nejvíce bavilo učivo o zimních sportech. Proto jsme si zorganizovali ještě jeden projektový den o zimě – tentokrát nazvaný ,,Zimní olympiáda“. Zajímalo nás, které oblečení a doplňky jsou nutné například pro krasobruslaře, které pro hokejistu nebo lyžaře. Třídili jsme je, vymalovávali a povídali si o našich sportovních přáních a úspěších. Dva chlapci z naší třídy obdrželi nedávno medaili za turnaj ve fotbale a proto jsme si řekli některé zajímavosti i z tohoto sportu.

Pak jsme se ale vrátili k zimě a povídání o zimních olympijských hrách, které se vždy konají jen na sněhu nebo na ledě. Je to jedna z největších sportovních událostí na světě a koná se každé 4 roky. Naposledy to bylo v roce 2022 v čínském Pekingu.

Pustili jsme si z nich ukázku a vytvořili si obrázky sportovců podle vlastní představy a fantazie.

Nejvíce nás bavila pantomima, kdy každý z nás předváděl nějaký pohyb a ostatní se snažili uhodnout, o jaký sport se jedná. Nejen pantomima, ale i pexeso, písničky, tanec, výtvarné tvoření a další činnosti se sportovním tématem nás dnes docela  unavily. Po dnešku už všichni víme, který sport by nás bavil. Někoho hokej, někoho fotbal, někoho dokonce plavání. Sport nám totiž pomáhá nejen ke zdravému tělu, ale i k dobré náladě. /HV/