Home » Akce školy 2022/2023 » VELIKONOČNÍ TRADICE

VELIKONOČNÍ TRADICE

Velikonoce jsou svátky, při kterých lidé každoročně slavili, že přežili tuhou zimu a dočkali se opět jara. Jak už napovídají tradiční velikonoční symboly (zajíčci, vejce, květiny a pomlázky z proutí), oslavoval se návrat teplého období, narození nových mláďat hospodářských zvířat, i možnost setby budoucí úrody. Velikonoční oslavy nemají pevné datum, slaví se v neděli, která následuje po prvním jarním úplňku. Součástí oslav je mnoho zvyků a tradic. Zdobení vajíček, pečení velikonočního beránka, pomlázka a také jarní úklid, kdy je třeba z domácnosti vymést všechno staré po zimě a připravit se na znovuzrození přírody.

Také žáci II. A se pustili do výroby dekorací, souvisejících s tímto svátkem. Jejich práci můžeme vidět na fotografiích. Myslím si, že se jim práce zdařila.          /SJ/