Home » Akce školy 2022/2023 » OCHUTNÁVKA SÝRŮ

Archiv

OCHUTNÁVKA SÝRŮ

Před námi bylo množství sýrů, které obdrželi žáci od firmy MK Fruit s.r.o., v rámci projektu „Mléko do škol”. Vše jsme si krásně naservírovali a ta vůně! Člověk by se na všechno hned vrhnul, ale to bychom si moc nepochutnali. Degustace má totiž svá pravidla.

Na talířcích nebyly obyčejné sýry, tohle byla pestrá škála chutí. Žákům II. A sýry představovala jejich paní asistentka. Dozvěděli se, jak při degustaci postupovat, proč je skvělé jíst sýry, o jejich významu v našem jídelníčku, ale i jak se vyrábí.

Když si doma budou chtít nachystat oslavu nebo jít na návštěvu s něčím, co hostitel skutečně ocení, mohou si s sebou vzít sýry různých druhů. Určitě si všichni pochutnají. A jak řekl Martínek: „Matydlu mám velmi rád, ta mi nejvíc chutná!” A pro ty, co by nevěděli, Matydla je plátkový sýr.     /SJ/