Home » Akce školní družiny 2022/2023 » VELIKONOCE – nejkrásnější svátky jara

Archiv

VELIKONOCE – nejkrásnější svátky jara

Jaro přišlo mezi nás … je to už nějaký ten pátek. S jarem se váže nejvýznamnější křesťanský svátek v roce – Velikonoce, které jsou oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Provázejí je tradice, zvyky a symboly, kdy křesťané o Velikonocích oslavují tzv. svatý či pašijový nebo velký týden, který začíná Květnou nedělí. Velikonoce jako takové končí Bílou nedělí, tedy následující nedělí po Velikonocích.

S dětmi ve školní družině jsme nezaháleli a vyrobili si spoustu tradičních, ale i netradičních výrobků spojených s tímto svátkem. Vyseli jsme obilí, nazdobili vajíčka ze sádry, vyrobili si papírového beránka a vystřihli jarní kytičku. Vymalovali jsme barevně slepičky a také nakreslili vajíčka s 3D efektem. Děti tvoření náramně bavilo.  A na co se těšily nejvíce? No přece na dny volna, aby si mohly užít těchto tradic spojených s příchodem jara se svými rodiči a kamarády. /PK/