Home » Akce školy 2022/2023 » Stavění a kácení májky

Archiv

Stavění a kácení májky

Mezi nejznámější květnové tradice bezesporu patří stavění a kácení májky. Tato tradice je jednou z nejrozšířenějších převážně v Evropě. Májky zdobí návsi v průběhu května téměř v každé vesnici v okolí, a proto jsme se rozhodli tuto tradici v letošním školním roce zrealizovat i na naší školní zahradě.

Úkolu postavit májku se zhostili chlapci z IX.A, jako první bylo potřeba ozdobit slaměný věnec, který by měl zdobit vrchol májky. Věnec jsme nejprve obalili větvičkami tújí, a poté jsme na něj připevnili barevné pentle z krepového papíru.

Když jsme měli věnec připravený, došlo na kompletaci. Věnec jsme pomocí provázků připevnili ke dřevěné tyči, kterou jsme poté vztyčili na školní zahradě.

…květen uběhl jako voda a kalendáře hlásí 1. červen, nejenom, že začíná poslední měsíc v tomto školním roce, ale 1. červen je věnován oslavě všech dětí, a právě při té příležitosti žáci IX.A skáceli první školní májku. /VB/