Home » Akce školy 2022/2023 » PŘÍPRAVA NA KARNEVAL

Archiv

PŘÍPRAVA NA KARNEVAL

„Únor ťuká na dveře – masopust mu otevře.“

Právě probíhá období plné veselí, hostin a karnevalů. Na hostinách se jí maso, koláče, koblížky a jiné dobroty. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. Je to období od Tří králů až do Popeleční středy, tedy do začátku postní doby.

A ani III.B nezůstala s přípravami na masopustní karneval pozadu. Společně jsme zhotovili pestrobarevné klauny a jimi vyzdobili naši třídu. A protože k masopustu patří masky, žáci vytvořili různé druhy škrabošek, klaunských kravat a barevných čepic. Nezapomněli jsme ani na pohoštění, děti „napekly“ skvělé koláče a trubičky, které položily na vlastnoručně vyrobené talíře z keramiky.

Přípravy máme tedy hotové a už se všichni moc těšíme na maškarní rej!  /LN/