Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Podzimní výzdoba školní družiny

Archiv

Podzimní výzdoba školní družiny

Podzim je v plném proudu, listí na stromech hraje všemi barvami, zvířátka si shromažďují zásoby a vyhledávají bezpečná místa na přečkání zimy. Příroda se pomalinku ukládá ke spánku. Sem tam můžeme spatřit pár posledních rozkvetlých krokusek nebo jiných drobných kytiček. Abychom si i v družince naladili tu pravou podzimní atmosféru, rozhodli jsme se, že si ji vyzdobíme. Vyrobili jsme si kukuřičky a muchomůrkové chaloupky. K výrobě obou výrobků jsme potřebovali barvy, barevné a krepové papíry, nůžky a taky trochu toho lepidla. Žáky jsme rozdělili do dvou skupin. První skupina tvořila muchomůrkové chaloupky a druhá kukuřice. Poté se skupiny vyměnily. Při výrobě kukuřice jsme si procvičili jemnou motoriku a lepící techniku, muchomůrková chaloupka zase procvičila naše dovednosti ve stříhání a kreativitu. Oba výrobky se velice povedly. Naši družinku budou zdobit po celou dobu podzimního období, než podzim vystřídá paní zima. Ale o tom zase příště… /LŠ/