Home » Akce školy 2022/2023 » NÁVŠTĚVA DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ

Archiv

NÁVŠTĚVA DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ

Všechny třídy školy

Děti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu, protože na ně čeká řada nebezpečí. Ke zvyšování bezpečnosti žáků na komunikacích slouží dopravní výchova, kde se učí, jak se bezpečně pohybovat v provozu. Nejvhodnějším místem, kde mohou žáci své nabyté vědomosti uplatnit, je dopravní hřiště. A právě sem jsme se tentokrát vypravili.
Po okružní jízdě „mašinkou“ a seznámení se s křižovatkami, kruhovým objezdem, značkami a semafory jsme se směle vydali vybrat si dopravní prostředek, který budeme řídit. Někdo si vybral koloběžku, někdo kolo, někteří se na dopravním hřišti pohybovali jako chodci. Naštěstí všichni byli velice ohleduplní účastníci dopravního provozu, a tak k žádné dopravní nehodě nedošlo.

Každý z nás si tuto zábavnou a poučnou školní akci užil na sto procent, s dobrou náladou a příjemně unaveni, jsme se opět vrátili zpět do školy. Na jaře se tu opět všichni potkáme a zúčastníme se školního kola dopravní soutěže, na kterou jsme už teď velmi zvědaví. /LN/