Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Podzimní strašáci

Podzimní strašáci

S nástupem podzimu jsme se s dětmi pustili do tvoření ryze podzimních výrobků, tentokrát strašáků. K jejich výrobě jsme potřebovali skleněné láhve, které děti naplnily dřevěnými hoblinami. Na vlasy žáci použili květy okrasných trav nebo kukuřičné šustí. Z pytloviny jsme vytvořili klobouky, které jsme dozdobili krajkou, keramickými květy a knoflíky. Na závěr děti strašákovi nalepily oči, nos a pusu, které předem namalovaly barvami na sklo. Hotové výrobky zdobí výlohu místní optiky a některé z nich jsme poslali do soutěže DDM Uničov „Barevný podzim“.

/JB/