Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Podzimní hrátky aneb tvoření s dětmi

Podzimní hrátky aneb tvoření s dětmi

Podzim je obdobím, kdy příroda začíná odhalovat své nejkrásnější odstíny barev. Díky tomu tak jde zároveň i o dobu, která je ideálním časem pro společné tvoření s dětmi. 😊

Proto jsme se rozhodli, že si vyrobíme ježka a barevné listy, které k podzimu rozhodně patří.

Začali jsme tím, že jsme si připravili všechny potřeby. Žáci si nakreslili na tvrdý papír tělo ježka a pomocí fixu jej obkreslili a vystřihli. Na tělo postupně lepili listy, které pomocí houbičky a temperových barev vybarvovali podle své fantazie. Tvoření jsme zakončili nalepením očí, bambulky na nos a dokreslením pusy.

A protože žáci byli tvořivě naladěni, pokračovali tvořením barevných listů. Vystřihli šablonu a opět si litsy podle svojí fantazie vybarvovali temperovými barvami.

Vše bylo hotovo a radost žáků velká. 😊 Žáci si pak svoje výrobky vystavili na nástěnku. /KN/