JARNÍ DNY

Máme za sebou už pár týdnů od prvního jarního dne a my si v naší družině tvoříme, kreslíme, povídáme a vyrábíme různé výtvory s jarní tématikou. Chodíme také na procházky, kde poznáváme jarní přírodu.  Když nám počasí občas nepřeje, hrajeme hru „JÁ MÁM…KDO MÁ?“ na téma jarní louka. Zjistili jsme, že jsou kytičky, které neznáme, a tato hra nám pomáhá poznat spoustu nových květin.  Možná je to jeden z důvodů, proč je hra námi tak oblíbená.

V družině si také ve volných chvílích povídáme o zásadách bezpečného chování dětí v silničním provozu a pobytu venku. Vysvětlujeme si, jak jít do školy bezpečnou cestou, i když je delší … nebo jak správně přecházet vozovku přes přechod pro chodce. Důležitá je také informace o tom, jak se pohybovat venku sám. Rodič by měl vždy vědět s kým a kam dítě jde.

A protože potřebujeme znát dopravní značky, vysvětlujeme si jejich význam, chodíme na procházky, hrajeme pexeso s tímto tématem a také vypracováváme pracovní listy, abychom si byli jisti, že to vše zvládáme na výbornou.

Děti všechny tyto aktivity baví, a proto si takto hrajeme už nějaký ten den. /PK/