Home » Akce školy 2022/2023 » Chceš-li míti zdravý chrup, čisti denně každý zub!

Archiv

Chceš-li míti zdravý chrup, čisti denně každý zub!

Žáci 8.A se zapojili do školního projektu ,,Chceš-li míti zdravý chrup, čisti denně každý zub!´´ Pro všechny žáky byly pořízeny zubní kartáčky a pasty na zuby. V rámci prevence zubního kazu si každé ráno čistí zuby. Žáci byli seznámeni, jak si nejlépe čistit zuby a zachovat zdravý úsměv bez zubního plaku a kamene. Během projektového dne jsme zhlédli video, o tom, co se stane se zuby, když není zubní hygiena dostatečná a jak a jakými prostředky předcházet zubnímu kazu a paradentóze. Techniku správného čištění si žáci vyzkoušeli i ve výtvarné výchově. Z tvrdého papíru vyrobili velké rty a zuby. Ty museli pečlivě vyčistit, místo kartáčku však využili bílou voskovku. Test správného vyčištění pak provedli vodovou barvou. Tam kde barva zůstala, nebyl zub dostatečně vyčištěn a utvořil se zubní kaz. Zjišťovali jsme, zda si všichni čistí zuby správnou technikou a zda nemají odhalené zubní krčky. Stačila malá zkouška, žáci si dali horký čaj a poté pili studenou vodu. Všechny projektový den zaujal, uvědomili si, že prevence a péče o dutinu ústní je nezbytná. /ML/