Home » Akce školní družiny 2022/2023 » HŘEJ SLUNÍČKO, HŘEJ…..

HŘEJ SLUNÍČKO, HŘEJ…..

Minulý týden jsme s dětmi  ve školní družině zrealizovali SLUNÍČKOVÝ TÝDEN.

A co nás všechno čekalo?

Paní asistentka nám připravila z tvrdého kartonu velké „slunce“. Děti se rozdělily do skupin. Někdo maloval žlutou barvou paprsky, někdo vykresloval drobné květinky, další děti stříhaly a vše nalepovaly. Vytvořili jsme opravdu velké „slunce“, které rozsvítily desítky pestrobarevných kytiček a nyní zdobí  naši třídu.

Další den jsme kouzlili s temperovou barvou. Na papír jsme nanesli štětcem několik žlutých a oranžových kapek, které jsme rozfoukávali připravenou slámkou.

Každému vzniklo pěkné originální sluníčko. Než obrázek uschnul, děti vypracovaly metodické nebo grafomotorické listy na dané téma. Na „paprsky“ jsme ještě dolepili

červená srdíčka.

Závěr týdne patřil procvičování jemné motoriky při stříhání a lepení, jak jinak než

výrobou „sluníčka“.