Home » Akce školy 2022/2023 » Jarní výtvarná dílna v I. A

Archiv

Jarní výtvarná dílna v I. A

Březen je ve školách obecně vždy spojený s jarem. Všichni se na něho těšíme a proto moc rádi tvoříme nejrůznější jarní dekorace, zdobíme si třídy a některé výrobky si děti odnášejí domů – například dárky pro maminky nebo babičky k Mezinárodnímu dni žen 8. března. Ani v naší třídě I. A nezahálíme. Maminky již dostaly krásné růžičky z papíru. Vyrobili jsme také výzdobu do místní Optiky – jarní kytici s vajíčky a velikonoční zajíčky z příze. Asi největší radost jsme měli z papírových domečků pro prasátka, která si můžeme také odnést domů. Budou nám připomínat pohádku O třech prasátkách. Společně se na ni díváme, čteme i dramatizujeme. Teď jsme ji ale museli každý sám celou převyprávět. Zdá se to jednoduché, ale úkolem nás paní učitelky opravdu potrápily. Jarní tvoření stále nekončí. Máme ještě v plánu malování vajíček, pečení beránka a otiskování temperových barev igelitovým sáčkem do tvarů kytiček. Rádi tvoříme podle vlastní fantazie a novými technikami. Výsledek nás totiž často překvapí. Zatím máme tyto tři výrobky. Podívejte se, jak se nám povedly!😊/HV/