Home » Akce školy 2022/2023 » DEN S KNIHOU

Archiv

DEN S KNIHOU

Den s knihou byl krásnou aktivitou pro žáky třídy III.B a IV.B. Byl to den zábavný a zároveň velmi užitečný, protože četba a poslech pohádek či příběhů má pro vývoj dětí velký význam. Cílem všech aktivit bylo podpořit zájem žáků o čtení a rozvíjet jejich jazykové schopnosti a představivost.

Během dopoledne se žáci seznámili s různými druhy publikací pro děti a poslechli si různé pohádky a příběhy, které přečetli nebo vyprávěli učitelé. Následně měly děti za úkol k vybrané pohádce vytvořit „plakát“. Na plakát jsme nejprve napsali nadpis, poté jsme skládali obrázky podle děje a na závěr jsme každý plakát ozdobili hrnečkem s kaší. Všechny plakáty byly velmi kreativní.

Už víte, jakou pohádku jsme si vybrali jako předlohu k tvorbě plakátu? Jestli ne, pak pro vás máme ještě jednu nápovědu! V pohádkách se dějí divy, jeden hrnek byl jak živý. Máte-li hlad, milí braši, uvaří vám chutnou kaši. Přineste si lžíci, stačí jenom říci. Odpověď na hádanku naleznete na fotkách.

Žáci se do tohoto dne zapojili s nadšením a zjistili, že čtení knih je skvělý způsob, jak si užít volný čas. /LN/