Home » Akce školy 2022/2023 » Zářijový cyklovýlet do Mladečských jeskyní

Archiv

Zářijový cyklovýlet do Mladečských jeskyní

Zářijové počasí nám pořád přeje, a proto jsme se s žáky 2. stupně rozhodli pěkného počasí využít a vyrazit na výlet na kole.

Tentokrát byly cílem cyklovýletu Mladečské jeskyně. Cestou tam jsme zdolali dva kopce, na kterých jsme si pořádně protáhli svaly. Po příjezdu do Mladče jsme doplnili energii připravenou svačinkou. U jeskyní nás mile přivítala paní průvodkyně, mnozí byli v jeskyni poprvé a krápníková výzdoba nás doslova očarovala. Měli jsme možnost obdivovat všechny druhy krápníků, které připomínaly různé obrazce a postavy, záleželo však na naší představivosti.

Mladečská jeskyně se pyšní dvoumetrovým stalagmitem, nesoucím název Mumie. Žáky zaujala legenda, která se váže k tomuto dominantnímu místu jeskyně. Kdo se prý Mumie dotkne, do roka a do dne zkamení. Tak snad všichni návštěvníci naší výpravy dodrželi pokyny paní průvodkyně a nevyzkoušeli, zda je legenda pravdivá.

Po cestě zpět do Uničova jsme si vychutnali výbornou zmrzlinu v Doubravském dvoře. Všem žákům se výlet moc líbil a už se těší na jaro, až zase vyjedeme. /VB/