Home » Akce školy 2021/2022 » Výlet do vlastivědného muzea

Archiv

Výlet do vlastivědného muzea

Třetí březnové úterý nás čekal výlet do Olomouce, cílem bylo vlastivědné muzeum. Ráno se všichni žáci sešli ve škole, vybavení velkou svačinou, a především dobrou náladou. Ve vlastivědném muzeu nás čekal zajímavý program o zvířatech, přednáška byla obohacena o úkoly, kdy každý žák měl najít a poznat jednotlivá zvířata na pracovním listu. Po splnění úkolů si mohli žáci prohlédnout různé ekosystémy.  V expozici si prohlédli spoustu zvířat žijících v naší přírodě. Ze všeho nejvíce se dětem líbil tunel, který představoval jezevčí noru. Jedním z ekosystémů bylo také společenství lesa, žáci mohli vidět divoké prase, srnce a také veverky. Mohli se vžít do role myslivce, vylézt na posed a na zvířata se podívat dalekohledem. O kousek dál na ně čekala vědecká laboratoř, kde si prohlédli různé exempláře pomocí mikroskopu. Na závěr jsme nakoukli do různých šuplíčků, mohli jsme si sáhnout například na ježčí bodlinky.

Po zajímavé návštěvě muzea zbylo trochu času do odjezdu autobusu na malou procházku po Olomouckých památkách, s žáky jsme navštívili katedrálu sv. Václava. Výlet se nám vydařil a po celý den nás doprovázely sluneční paprsky. /VB/