Home » Akce školy 2022/2023 » Velikonoční beránci v I. A

Archiv

Velikonoční beránci v I. A

Ve třídě I. A jsme se společně dohodli na pečení beránků a přemýšleli jsme, jak si tak náročný úkol zjednodušit. S nejlepším nápadem přišla jako vždy naše hlavní pekařka – paní učitelka Naďa. Vymyslela jednoduchou, úžasnou variantu – výrobu beránků ze zakoupeného plněného perníku.  Paní učitelka zajistila vše potřebné a s očekáváním jsme se vydali do cvičné kuchyňky tvořit. Nejdříve jsme sestavili korpusy beránků a pak přišla na řadu náročnější akce – výroba pěny z vyšlehaných bílků. Naštěstí jsme mohli použít kuchyňský robot, ve kterém jsme bílky vyšlehali. Dozvěděli jsme se, že cukr se do bílků přidává až uvařený ve vodě. Teprve pak vznikla hustá, lesklá, bílá pěna. Za pomocí stříkacího sáčku jsme nanášeli bílkovou pěnu na perníkový korpus – až nám vznikl bílý beránek. Oči a nos jsme dotvořili zrnky kávy, přilepili mašličku a bylo hotovo. Nebylo to jednoduché. Někteří beránci vypadali nejdříve jako malí pejsci. Paní učitelka nám je ale trochu poopravila a nakonec jsme byli z výsledku nadšení. A nejen my, ale všichni, kdo hotové beránky viděli. Domů jsme si je vzali až druhý den, po zaschnutí. Maminky se divily, že dokážeme ,,upéct“ beránka a možná ho příští rok podle našeho receptu také vyzkouší. /HV/