Home » Akce školy 2022/2023 » Včelky

Včelky

Jaro je již v plném proudu a příroda hraje všemi barvami. Stromy jsou krásně zelené, obalené barevnými květy. Na loukách jsou rozkvetlé pampelišky, tulipány a krokusy. Všechna tahle krása lahodí ne jen našemu oku, ale především láká také různý hmyz. Hlavními návštěvníky jsou včelky nebo čmeláci, kteří je opylují a živí se nektarem z květů. To nás inspirovalo a proto jsme právě výrobě včeliček věnovali družinové odpoledne. Zvolili jsme sice jednoduchou techniku, ale výsledek byl velmi vydřený.

Na výrobu včeliček jsme potřebovali roličky od toaletního papíru, barevné papíry, lepidlo, nůžky, kousek provázku a špetku zručnosti. Ruličky jsme obalili žlutým papírem, nakreslili jsme obličej a nalepili křidélka. Dále jsme vytvořili dva květy, na které jsme upevnili provázek a včelku jím provlékli. Nakonec jsme včelkám nalepili pohyblivá očka a bylo hotovo. Výrobky se žákům velice povedly a budou krásnou ozdobou naší družinové nástěnky. /LŠ/