Home » Akce školy 2022/2023 » Společně slavíme Den Země

Archiv

Společně slavíme Den Země

Psalo se pondělí 22. 4. 2024 a to znamenalo jediné – DEN ZEMĚ. Ve škole jsme si s žáky tento významný den užili naplno. Měli jsme naplánováno spoustu aktivit spojených s touto „událostí“. Žáci se nadšeně do všech aktivit zapojili a oslavili jsme tak naši planetu a zdůraznili jsme důležitost péče o ni.

První aktivitou bylo povídání o významu Dne Země a o tom, co můžeme udělat pro její ochranu. Žáci se dozvěděli například o oteplování planety a o dalších problémech, které naši Zemi tíží. Nenechali jsme se však rozesmutnit, a naopak jsme si připomněli, co dobrého pro planetu můžeme udělat. Povídali jsme si třeba o třídění odpadu, šetření vody atd…

Následovala tvůrčí dílna, kde si žáci vyrobili korunku pro krále a královnu Země. Díky této aktivitě jsme si procvičili jemnou motoriku a zapojili fantazii. Tato aktivita nám také připomněla, že když se každý z nás zapojí do ochrany Země, můžeme dokázat velké věci. Dále jsme skládali puzzle s různými motivy ochrany přírody.  Nezbytnou součástí oslav Dne Země byly i interaktivní hry na tabuli, které byly zaměřeny na vzdělávání a zábavu zároveň. Žáci soutěžili v kvízech týkajících se životního prostředí a řešili různé hádanky. Toto zábavné a zároveň naučné dopoledne jsme si velmi užili a už se těšíme na další. /IS/