Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Valentýnské přání

Archiv

Valentýnské přání

Svátek všech zamilovaných neboli svátek sv. Valentýna se tradičně slaví 14. února. Je to den zaslíbený všem zamilovaným, oslavě lásky a vzájemné náklonnosti. Lidé si v tento den vyměňují zamilovaná přáníčka nebo dávají drobné dárečky.

I my s dětmi jsme se rozhodli vyrobit malý dárek v podobě valentýnského přání a potěšit tak někoho, kdo je našemu srdci blízký. K jeho výrobě děti potřebovaly tvrdý papír, bublinkovou fólii, ruličky toaletního papíru a červenou temperovou barvu. Žáci začali tím, že potřeli bublinkovou fólii, červenou temperou a tu obtiskli přes šablonu srdce. Ruličky od toaletního papíru vytvarovali do tvaru srdce, konec ruličky namočili do barvy a obtiskli několik srdíček, poté štětcem namočeným do vody rozetřely kontury směrem dovnitř srdíčka. Po zaschnutí paní vychovatelka napsala na každé přání věnování, pod které se děti podepsaly. Žákům se jejich valentýnky velmi povedly a jistě udělají velkou radost všem obdarovaným.

                                                                                                                                              /JB/