Home » Akce školní družiny 2022/2023 » V TRÁVĚ HOPSÁ ZAJÍČEK,

nese kopu vajíček.

Žluté, modré, červené,

všechny jasně zbarvené.

Na nejkrásnější svátky jara – Velikonoce jsme se s dětmi ve školní družině připravovali opravdu s předstihem.

Nejdříve nás čekalo sázení osení. Děti každý den při zalévání kontrolovaly, zda osení roste.

Každou misku jsme obalili do barevného krepového papíru, z tvrdého papíru vystřihli „ouška“, z drátků vyrobili “fousky“ a dokreslili „očka“.

Děti vytvořily kouzelného velikonočního zajíčka se zeleným osením.

Na závěr nás ještě čekalo netradiční barvení vyfouklých vajíček. Do vlažné vody paní asistentka nakapala pár kapek laku na nehty. Každý si vybral dle vlastního výběru tři barvy a vajíčko na špejli „vykoupal“ v takto připravené lázni. Po zaschnutí jsme mohli obdivovat opravdu hezké originální „kraslice“, které jsme položili do „zajíčkova“ osení.

Prohlédněte si naše fotografie s jakou chutí a zájmem děti sázely, zalévaly a  tvořily. /KD+SK/