Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Tvořivá dílnička ve Svíčkárně SoyCa

Archiv

Tvořivá dílnička ve Svíčkárně SoyCa

Tvoření nás nejen velmi baví, ale zároveň se prostřednictvím rukodělných činností učíme mnoha novým dovednostem. A protože nevlídné počasí je kreativním činnostem příznivě nakloněno, vydali jsme se poslední listopadový den do Svíčkárny SoyCa, kde jsme si mohli vlastnoručně vyrobit voňavé dárečky.

Jedná se o velmi zajímavou dílničku, která kombinuje vědu, umění a řemeslnou dovednost. Naši žáci milují možnost experimentování i zkoumání, a proto kombinace barev, tvarů a textur mýdla či vosku přirozeně oslovuje jejich tvořivého ducha.

Každý žák si s nadšením vyhotovil vánoční ozdobu na stromeček, odlil voňavé mýdlo, naplnil lahvičku koupelnovými solemi a v neposlední řadě ozdobil několik svíček různými technikami. Všechny tyto předměty si žáci vložili do dárkové taštičky a už se moc těšili, až se doma pochlubí svými výrobky. Tento krásný balíček udělá radost hned dvakrát. Poprvé při samotné výrobě a podruhé, když děti výrobky někomu darují.

Celý den jsme si náležitě užili a všem se podařilo své výrobky v pořádku dopravit zpět do Uničova. /LN/