Home » Akce školy 2022/2023 » Třídnická hodina v multismyslovém prostředí

Archiv

Třídnická hodina v multismyslovém prostředí

V rámci preventivního programu a budování třídního klimatu a dobrých vztahů ve třídě jsme využili krásných nových prostorů naší školy k třídnické hodině. Tématem bylo respektující chování. V úvodu hodiny si žáci mohli vyzkoušet všechny multisenzorické prvky.

Po ukázce veškerého vybavení a vysvětlení, co to vlastně snoezelen je, jsme se vrhli na realizaci bezpečného kruhu. Žákům jsme vysvětlili základní rozdíly mezi respektem a tolerancí a jak se tyto dva termíny vzájemně prolínají. Že se občas chováme spíše tolerantně, a proč by tomu tak nemělo být. Vysvětlili jsme si, že oběma postoji dáváme najevo, že vidíme i negativní stránky druhého člověka, ale když je tolerujeme, tak je trpíme, pokud je naopak respektujeme, ukazujeme odvahu a sílu své osobnosti. Domluvili jsme se s žáky, že pokud budou mít i sebemenší problém ve třídním kolektivu, budeme situaci řešit v klidu a hned. Snažili jsme se navodit klidnou a příjemnou atmosféru a odcházeli jsme všichni s dobrým pocitem a úsměvem na tváři z dobře odvedené práce. /ML/