Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Téměř vánoční výlet

Archiv

Téměř vánoční výlet

Těsně před vánočními svátky jsme navštívili s žáky a vychovateli školní družiny krásně nazdobené město Litovel. A s jakým cílem? První zastavení patřilo návštěvě Litovelského muzea, kde jsme si prohlédli výstavu pod názvem „Staré a netradiční vánoční ozdoby“. Povídali jsme si také o tradicích a zvycích. Byly to opravdu zajímavé informace, tak například. Při štědrovečerní hostině si bereme jen tolik jídla, které sníme, můžeme si přidat, ale nesmí zůstat žádný zbytek. Od stolu můžeme odejít, až všichni povečeří. Nemáme zapomenout na šupiny od kapra, které mají být součástí prostírání. Později je schováme do peněženky, aby se nás držely peníze a“ nerozkutálely“ se nám. Součástí výstavy jsou i tvořivé dílničky, na kterých jsme si zhotovili barevného“ santu“, který bude ozdobou našeho vánočního stromečku. K vánočnímu období patří také punč, který byl pro nás připraven v cukrárně. No prostě paráda! /AA/