Home » Akce školy 2022/2023 » Světový den vody – projektový den

Archiv

Světový den vody – projektový den

S žáky IX.A jsme si připomněli „Světový den vody“, který připadá na 22.3.

Povídali jsme si o tom, odkud se voda bere, jaký je její koloběh, jak vodu dělíme, k čemu ji potřebujeme, jaký má význam pro lidské zdraví, rostliny a zvířata a jak máme vodu chránit.

Žáci vypracovávali pracovní listy, odhadovali vlastní spotřebu vody, vyhledávali na internetu informace, pracovali s obrázkovými kartičkami, shlédli videa o koloběhu vody, poslouchali zvuky vody a písničky o vodě, ale ze všeho nejvíc je bavily pokusy se slanou  a pitnou vodou a vejcem, kde zjistili, že slaná voda má jinou hustotu a nadnáší. Zajímavý byl také pokus s vodou a mincemi, kdy pozorovali, jak dlouho vydrží molekuly vody  držet při sobě.

Do projektového dne jsme zapojili český jazyk, zeměpis, matematiku, přírodopis, chemii i ekologii.

/J.K./