Home » Akce školy 2022/2023 » Rej čarodějů a čarodějnic

Rej čarodějů a čarodějnic

Pálení čarodějnic patří k lidovým zvykům spojených s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. I my jsme si tuto tradici připomněli a rázem se naše škola proměnila na školu čar a kouzel.

Nejprve jsme si společnými silami vyrobili čarodějnice z papíru a magický den mohl začít.

Žáci dostali záznamové archy s úkoly, které museli splnit. V cíli čekala každého odměna ve formě špekáčku. Strašidelná stezka obsahovala různá stanoviště – čarodějnické pexeso a skládačky, létání na koštěti, skákání v pytli, střelbu z luku, hod kohoutím pařátem a spousta dalších. Všichni se snažili a úkoly zvládli na jedničku.

Poté pan asistent rozdělal oheň a následovalo opékání špekáčků, u kterého jsme si i zazpívali. Na závěr zbývalo už jen upálit čarodějnice.

Byl to den plný zábavy a budeme na něj vzpomínat s úsměvem na rtech. /KH/