Home » Akce školy 2022/2023 » Příprava na Velikonoce

Archiv

Příprava na Velikonoce

Jelikož se blíží jeden z nejvýznamnějších (nejen) křesťanských svátků, udělali jsme si ve třídě IV. B projektový den na téma „Příprava na Velikonoce“.

Nejprve jsme si povídali o zážitcích z Velikonoc a tradicích, které k tomuto svátku patří. Společně následovalo vyplnění pracovního listu. Na obrázcích jsme si také pojmenovali charakteristické znaky Velikonoc. Abychom si nově získané informace ukotvili v paměti, pustila paní učitelka shrnující video.

Poté nás čekala kreativní část – vyrobili jsme si velikonoční kuřátka a zajíčky.

Projektový den jsme zakončili barvením vajíček pomocí nezvyklé techniky. Spojili jsme se se třídou III. B, kde byla připravena miska s vodou, do které paní učitelka nalila laky na nehty. Každý žák dostal připevněné vajíčko na špejli a obalil ho v barevné směsi.

Žáci se dozvěděli opět něco nového a vyzkoušeli si jednu z velikonočních tradic. Byl to povedený den. /KH