Home » Akce školy 2022/2023 » Poznáváme svět prostřednictvím her

Poznáváme svět prostřednictvím her

Učení je hra“ – slova, která řekl známý pedagog Jan Amos Komenský. Právě prostřednictvím her jsme s žáky IV.B a III.B poznávali svět a rozvíjeli naše smysly a dovednosti.

Využili jsme interaktivní knihy s „chytrými“ tužkami, puzzle, hru Člověče, nezlob se a v neposlední řadě knížku s hádankami. V Kouzelném čtení jsme si ukázali a představili témata jako: zvířátka, atlas světa, schopnosti a dovednosti našeho mozku či výrobu různých materiálů – například „Jak se dělá oblečení“. Žáci si vyzkoušeli také kvízy, které je moc bavily.

Na závěr paní učitelka přečetla pár hádanek, a poté si žáci zahráli hru Člověče, nezlob se a poskládali puzzle. Za dobře odvedenou práci je čekala sladká odměna ve formě bonbonu.

Bylo to zábavné dopoledne, které nám zpestřilo vyučování, a zároveň jsme se naučili a dozvěděli něco nového! /KH + LN/