Archiv

Památky města Uničova

Ve čtvrtek 7. 2. 2019 jsme se s žáky vypravili do centra města Uničova.
Cílem naší vycházky v příjemném slunečném počasí byly památky města. Žáky jsme seznámili s památkami, které se nachází v centru a okolí centra města Uničova. Přímo v centru města jsme se seznámili s městskou radnicí, hned vedle radnice jsme navštívili kašnu s orlicí. Nevynechali jsme ani Neptunovu kašnu. Vedle Neptunovy kašny jsme si prohlédli Mariánský sloup. Navštívili jsme i kostel Nanebevzení Panny Marie. Přímo za kostelem jsme si prohlédli Plastiku sv. Jana Sarkandera a došli jsme až k Medelské bráně. Naši cestu jsme zakončili návštěvou Infocentra, kde probíhala fotografická výstava „Cesty Antonína Mikšíka“. Celá kulturně zaměřená vycházka se žákům velice líbila.(P. P.)

7. 2. 2019 Památky města Uničova