Home » Akce školy 2022/2023 » Mezinárodní den lesů

Mezinárodní den lesů

Den 21. března patří oslavě lesů. S žáky IV.B jsme si připomněli, proč považujeme lesy za důležité. Nejenom, že mají v naší krajině spoustu významných funkcí (čištění vody a vzduchu, ochrana půdy, domov pro zvířátka…), ale slouží nám také jako místo pro odpočinek a relaxaci.

Paní učitelka pustila na interaktivní tabuli krátké video a společně jsme si vyplnili úkoly v pracovním listu.

Poté si každý žák vybral 3 druhy lesních zvířátek a namaloval les – jejich „domov“.

Mezinárodní den lesů jsme zakončili procházkou v městském parku. Říká se, že mezi lidmi nenajdeme dvě totožné osobnosti, a tak je tomu i se stromy – v přírodě nenajdeme dva stejné stromy, protože fantazie přírody je neopakovatelná. /KH/