Home » Akce školy 2022/2023 » Květná zahrada

Květná zahrada

9.května 2024 se třídy I.A, III.A a třídy ZŠ speciální zúčastnily výletu do Květné zahrady v Kroměříži.

Zaměstnanci zahrady si zde pro nás připravili devadesátiminutový vzdělávací program zaměřený na přírodu, například na pěstování a poznávání bylinek. Žáci se dozvěděli i řadu zajímavostí z historie Květné zahrady, například, že zahradu nechal vybudovat v druhé polovině 17. století olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu – Castelkorna.

Květná zahrada byla spolu s Podzámeckou zahradou a zámkem v roce 1998 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a my jsme opravdu rádi, že jsme si ji alespoň částečně mohli užít.

Po zajímavém programu, který byl spojený i s pohybem a hrou na hudební nástroje, si děti užily dvě známá zahradní bludiště a někteří stihli i prohlídku kroměřížského náměstí.

Mladší děti se již moc těší až jim  paní učitelky naplánují další výlet do Kroměříže. Tentokrát by to mohlo být do druhé části zahrady s volně žijícími zvířátky. Ti starší by si zase rádi prošli arcibiskupský zámek, který patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě. /HV/