Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Přáníčka ke dni matek

Archiv

Přáníčka ke dni matek

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. V tento den dávají děti svým maminkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.

My jsme se rozhodli pro výrobu přáníčka. Připravili jsme si barevné papíry, krepový papír, lepidlo a nůžky. Z tvrdého papíru jsme vytvořili šablonu srdíčka, obkreslili na červený papír a ozdobnými nůžkami vystřihli. Poté jsme nastříhali proužky barevného papíru a nalepili do tvaru hvězdy na přeložený papír. Nalepené proužky jsme přeložili na polovinu a slepili, vznikl nám tak tvar květu. Do středu každé květiny jsme vlepili chomáček krepového žlutého a černého papíru. Dovnitř přáníčka jsme nalepili červené srdce s věnováním pro maminku.

Dětem se jejich přáníčka velmi podařila a věříme, že všechny obdarované maminky moc potěšila.

                                                                                                                                              /NK/