Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Hurvínkova nebesíčka

Hurvínkova nebesíčka

V úterý 9. června 2015 se žáci IV. ročníku vydali do kinosálu Městského kulturního zařízení v Uničově na loutkové představení „Hurvínkova nebesíčka“. Hurvínek a Máničkou dostali ve škole domácí úkol na téma zvířecí řeč. Rozhodl se naučit svého čtyřnohého kamaráda psa Žeryka mluvit lidskou řečí. A málem o něj přišel, když jeho řeči neporozuměl. Při hledání ztraceného Žeryka se s Máničkou ocitli v tajemném domě, kde bydlel doktor Johanes Kytle, odborník na zvířecí duše. Spolu s ním zde žili kocour Petrklíč a kavka Franzi. V pracovně doktora Kytle se nacházela podivná skříň Kostitřeska, která sloužila k napravení nemocné zvířecí duše. Mánička Hurvínkovi pomohla vrátit Žerykovi paměť a dobré vzpomínky. Z nebesíček se s nimi vrátil i Žeryk. Loutkové představení bylo zábavné a současně i poučné.  (S. J.)