Home » Akce školy 2021/2022 » Chodím a jezdím bezpečně – dopravní výchova

Archiv

Chodím a jezdím bezpečně – dopravní výchova

Žáci 3. A měli na programu zásady bezpečného chování při pohybu na pozemní komunikaci. Zopakovali jsme si, jak bezpečně přecházíme silnici, kde správně můžeme silnici přejít. Pověděli jsme si, jak se na silnici chovají i řidiči dopravních prostředků, protože nejen chodci a cyklisté se musí na silnici chovat bezpečně. Víme, jaké dopravní prostředky můžeme využívat i kde všude se mohou pohybovat, zásady bezpečnosti totiž platí i na vodě a ve vzduchu.

Důležitou věcí, která řídí dopravu ve větších městech, je semafor. Připomněli jsme si, jaké druhy semaforu máme a co znamenají jednotlivé barvy, které se na semaforech střídají. Nechyběla ani modelová situace a hraná scénka, ve které si žáci mohli vyzkoušet jak roli řidiče, tak roli chodce. Praktická část hodiny se žákům líbila, ke své roli přistupovali zodpovědně a chovali se bezpečně.  Na závěr jsme se vydali do opravdového provozu využít své získané vědomosti. Žáci bezpečně po přechodu přecházeli silnici, poznávali dopravní značky.

Celý projekt se nám velice vydařil, nejvíce žáky bavila praktická část ve třídě, kdy si mohli vyzkoušet roli chodce, který přechází bezpečně na zelenou i roli řidiče osobního automobilu, který netrpělivě čeká, až mu na semaforu blikne také zelená…  /LŠ/