Home » Akce školní družiny 2022/2023 » ČEPICE A RUKAVICE

ČEPICE A RUKAVICE

KDYŽ SNĚŽÍ BĚŽ RYCHLE VEN, KULICHA SI S SEBOU VEM!

NASTAV ZRAK K OBLOZE, POHLÉDNI JEN, NA TISÍCE VLOČEK,

CO PADAJÍ NA ZEM.

Každý správný kluk i děvče ví, že se v zimě musíme teple oblékat.

K zimnímu oblečení patří pořádná čepice s bambulí, šála a rukavice.

S dětmi ve školní družině jsme se rozhodli vytvořit obrázek na téma „Moje oblíbená čepice a rukavice“. Nejdříve děti čekal malý matematický kvíz v podobě počítání „barevných čepic“.

Pak si děti připravily bílé papíry, na které si tužkou předkreslily různě velké „čepice nebo rukavice“. Tyto tvary jsme si vystřihli a na další tvrdý papír různě nalepili.

Na takto vytvořenou šablonu jsme položili tenký bílý papír a trojhrannými voskovými pastely jsme různými směry začali kreslit.

Pod kreslící „rukou“ se dětem objevila tu barevná čepice s velkou bambulí či pruhovaná rukavice.

Děti si také mezi sebou šablony vyměnily.

Výtvarné činnosti děti velice zaujaly, společně jsme si všechny obrázky prohlédli a vytvořili z nich pěknou nástěnku./ KD+SK+PK+ZV/