Home » Akce školy 2022/2023 » Akce Školy uklízí Uničov

Archiv

Akce Školy uklízí Uničov

Dne 9.4.2024 se žáci a pedagogové naší školy zúčastnili dobrovolnické akce Školy uklízí Uničov. Akce se uskutečnila pod záštitou Města Uničov a spočívala v úklidu nepořádku a černých skládek v městském parku a lesoparku Šibeník. Péče o životní prostředí, péče o naše okolí a přírodu – to je jedna z mnoha oblastí, kterým se ve vzdělávacím procesu intenzivně věnujeme. Proto byl zájem naší školy podílet se na úklidu parku, který s žáky často využíváme k různým výukovým i herním a relaxačním činnostem, velký. Žáci se do úklidu pustili s vysokým nasazením a snažili se prohledat každé zákoutí oblasti, kterou jsme jako škola dostali na starost. Netrvalo dlouho a odpadkové pytle, které žáci obdrželi spolu s ochrannými rukavicemi, se začaly plnit. Jak žáci, tak i pedagogové byli velmi překvapeni, kolik nepořádku po sobě lide v přírodě zanechají. Z parku jsme nakonec všichni odcházeli s pocitem dobře odvedené práce a měli jsme radost, že jsme mohli udělat něco pro nás a naše životní prostředí./IK/