Home » Akce školy 2022/2023 » Adventní věnce

Adventní věnce

Blíží se Vánoce! Nejkrásnější svátky v roce, které jsou oblíbené nejen u dětí. Mnozí z nás mají Vánoce spojené především s radostným časem stráveným s rodinou a přáteli. Štědrému dni předchází čas adventu, doba, kdy probíhají přípravy na vánoční svátky. Lidé zdobí stromečky a pečou cukroví.

Nejznámějším symbolem adventu je adventní věnec a právě ten, byl předmětem dnešních pracovních činností v 8.A. Na věnec se tradičně dávají čtyři svíčky, které se postupně zapalují každou adventní neděli. K výrobě věnců jsme použili větve jehličnanů. Právě jeden takový nám zdobí třídu a zapalování svíček nám tak zkrátí čekání na Ježíška.

Výroba adventního věnce žáky moc bavila, a proto jsme se rozhodli, že si každý žák vyrobí věnec, který si odnese domů. Nejprve žáci obmotali polystyrenový korpus větvičkami, jakmile měli hotovo, pustili se do zdobení. Jako ozdoby jsme využili sušené pomeranče, skořici a různé baňky a ozdobičky. Každý z žáků si hrdě odnášel vlastnoručně vyrobený věnec, který si může pověsit na dveře. /VB/