Home » Akce školní družiny 2022/2023 » ADVENTNÍ NEDĚLE

ADVENTNÍ NEDĚLE

První adventní neděle tento rok připadla na 3. prosince, kdy se krásně rozsvítily vánočně ozdobené stromy. Začal měsíc příprav a těšení se na nejkrásnější svátek v roce, VÁNOCE.  Ve školní družině jsme si proto začali povídat o tradicích, zvycích a symbolech této sváteční doby. Výroba adventního věnce byla tedy jasná volba. Ozdobili jsme také stromeček světýlky, různými ručně vyrobenými okrasami z papíru ve tvaru baněk, perníčků, ale také andělů, kteří symbolizují mír a naději.  Ten krásný adventní čas je stále před námi, a proto se také těšíme na pečení vánočního cukroví, zpívání koled a zajímavé povídání o vánočních tradicích.

Krásné chvíle prožíváme i v družině, obzvláště tehdy, když se všichni posadíme kolem rozsvíceného vánočního stromečku, zpíváme vánoční písně a říkáme si tajná přání. V tu chvíli náš stromeček září ze všech nejvíc…                                                                            /HU+ PK +ZT/