Čaje

Žáci IV. třídy si měli donést do školy krabičku od čaje, proč dostali takový domácí úkol, to se dozvěděli v úterý 17. března 2015, kdy navštívili Středisko ekologické výchovy Studánka v Uničově na Základní škole Haškova. Zde se zúčastnili ekologického výukového programu o bylinkách „Voňavý čajíček“. Paní Martina Huběnková žáky seznámila s bylinkami pro přípravu čajů, vyprávěla jim o využití bylin a jiných rostlin s léčivými účinky. Žáci vytvořili družstva, která měla v názvu bylinky, Heřmánkovci, Šípkovci, Meduňky a Mátovky. Soutěžili ve znalostech o bylinkách. Největší počet bodů získali Heřmánkovci a Šípkovci, kteří obdrželi pěkné klíčenky. Všichni žáci byli odměněni ochutnávkou voňavých bylinkových čajů, oslazených medem. Všem čas opět velmi rychle uplynul a žáci se už těší na další výukový program. (S. J.)