Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Veselé vázičky

Veselé vázičky

Nedávno jsme se pustili do kreativního projektu, který děti velmi bavil. Vyráběli jsme totiž vázy ze sklenic od vína a vytvářeli k nim originální květiny z papíru.

Na začátku jsme si připravili čisté sklenice od vína. Každé dítě dostalo jednu sklenici a akrylové fixy v různých barvách. S radostí a nadšením jsme se pustili do malování na sklo. Některé děti volily abstraktní vzory, jiné se inspirovaly přírodou a kreslily květiny, motýly či zvířátka. Díky akrylovým fixům byly barvy výrazné a kresby na sklenicích krásně vynikly.

Po dokončení malování na sklenice jsme se vrhli na výrobu květin. Každé dítě dostalo papír a na něj obkreslilo svou ruku. Obkreslené ruce jsme poté vymalovali a pečlivě vystřihli. Vznikly nám tak papírové „květiny“ ve tvaru ruky, které jsme připevnili na špejle.

Nakonec jsme tyto květiny naaranžovali do pomalovaných váz. A výsledek byl úžasný! Každá váza je moc hezká a především jedinečná, stejně jako květiny, které do nich děti vytvořily. Z krásné výzdoby máme velikou radost a těšíme se na další tvoření. /IS/