Home » Akce školy 2022/2023 » Strašidelný Halloween

Strašidelný Halloween

V rámci příprav na Halloween jsme se s dětmi ze ZŠS pustili do tvoření strašidelné výzdoby, která v mžiku proměnila celou místnost na svět plný fantazie a zábavy.

Při takovém tvoření je nejdůležitější nadšení a dělba práce, čemuž tak bylo i v našem případě a každý si tak přišel na své. Jeden stříhal, druhý lepil nebo přiložil ruku k dílu přesně tam, kde bylo třeba.

Děti nastříhaly proužky z papíru a slepily je dohromady, přidaly stopku a lístečky a dýně byly na světě! Kaštany se proměnily v roztomilá malá strašidla, která celému výtvoru dodala na tajemnosti.

Další tvořivou činností byla tvorba duchů. K jejich zvěčnění nám postačila obyčejná houbička na nádobí. Namísto přípravku na mytí jsme na houbičku použili bílou barvu a obtiskli ji na černý papír. Duchům stačilo dolepit oči a domalovat úsměvy, aby duchové působili méně strašidelně – ne že by se děti bály.

Když se nám výrobky tolik povedly, rozhodli jsme se je všechny připevnit na podstavec a udělat zátiší s názvem Strašidelný Halloween. A protože výsledek stojí opravdu za to – domluvili jsme se a výtvor jsme poslali do soutěže s názvem Barevný podzim, který pořádá DDM Vila Tereza. Tak držte dětem palce, třeba vyhrají odměnu, která je bude motivovat k další tvorbě. /AJ/