Home » Akce školy 2022/2023 » Oslavy lesa

Oslavy lesa

V pátek 4. října tradičně proběhla podzimní akce Oslavy lesa v Rudolfových sadech na Floře v Olomouci. Cesta vlakem a tramvají byla pro některé žáky velkým zážitkem, který nezažijí každý den.

Po příjezdu do Rudolfových sadů na nás čekalo zábavné poučení o lese a přírodě. Na jednotlivých stanovištích probíhala prezentace péče o les a přírodu Olomouckého kraje, různé kvízy a hry s lesnickou tématikou, soutěže o zajímavé ceny.

Akci zahájilo vystoupení mysliveckých trubačů. S žáky IV.A jsme si vyzkoušeli práci s ruční pilou na dřevo a seznámili jsme se s lesními pomocníky. Děti úspěšně složily dřevěné obrázky stromů a zaměstnanci Lesů ČR v průběhu těchto aktivit doplnili dětem znalosti o lese, připomněli, jak se v lese chováme, co v lese můžeme a co nikdy nesmíme dělat. Pracovníci CHKO Litovelské Pomoraví nám poté zodpověděli dotazy týkající se ochrany přírody a lesa.

Navzdory deštivému počasí se celá akce povedla na jedničku. Děti domů dojely plné nových zážitků a vědomostí. Všichni už se těšíme, až takovou příležitost budeme mít zase příští rok. /RV/