Kopretiny

Venku touto dobou kvete spoustu květin. Příroda hraje všemi barvami, vše kolem nás krásně voní. A proto jsme se tentokrát s dětmi pustili do výroby kopretin. Použili jsme k tomu ruličky toaletního papíru, které jsme po obvodu nastříhali, rozstříhaný konec jsme rozevřeli, čímž nám vznikl tvar květu kopretiny. Připravili jsme si bílou a žlutou temperovou barvu a tvrdý zelený papír. Děti nanesly na rozevřené konce ruličky bílou barvu a obtiskly na zelený podklad. Vytvořily takto několik květů, nakonec pomocí vatové tyčinky a žluté barvy dokončily středy kopretin. Žákům se jejich práce velmi povedly.

/JB/