Home » Akce školní družiny 2022/2023 » ČARODĚJNICKÝ TÝDEN

ČARODĚJNICKÝ TÝDEN

Pálení čarodějnic je velmi starý a dodnes živý lidový svátek. Lidé věřili, že v tuto Filipo – Jakubskou noc přilétají zlé síly (čarodějnice), aby jim škodily.

Proto se pálily velké ohně s figurínou čarodějnice. Také se tímto lidé loučili se studeným obdobím roku a vítali období tepla a slunečního svitu.

Poslední dubnový týden jsme si i my ve školní družině připomněli tento velmi oblíbený svátek.

Nejdříve nás čekala skupinová práce – výroba opravdu velké „ čarodějnice“ z krepového papíru, vlny a přírodnin. Skupinka dětí stříhala a vyráběla barevné „záplaty“ na sukni, druhá kreslila nebo připravovala vlasy čarodějnice.

Další odpoledne si každé dítě vytvořilo svoji malou čarodějnici z novin a látek, a ty nyní zkrášlují nástěnku v naší družině.

Nechyběly různé „čarodějnické“ kvízy, hádanky nebo omalovánky.

Děti tvořily s velkým zaujetím a již se těší na další připravené  činnosti. /KD+SK/