Home » Akce školy 2022/2023 » ŠKOLY UKLÍZÍ UNIČOV

Archiv

ŠKOLY UKLÍZÍ UNIČOV

Žáci II. A třídy se zapojili do akce „Školy uklízí Uničov“, kterou zorganizoval MěÚ Uničov, odbor životního prostředí, v rámci celorepublikové kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Před akcí se žáci dozvěděli organizační a bezpečnostní pokyny od organizátora a obdrželi potřebné pracovní pomůcky – rukavice a pytle. Pak se vydali uklízet nepořádek v uničovském parku. Sbírali věci, které lidé v parku odhodili. Počasí jim přálo a společně nasbírali mnoho nepořádku. Velmi se podivovali nad tím, jak moc jsou lidé nepořádní a co všechno odhodili. Nacházeli PET lahve, plechovky, lahve a sklo. Žáci tímto odpadem naplnili dva pytle. Odměnou jim byl dobrý pocit z dobře vykonané práce, z toho, že přispěli k ochraně přírody a také drobné občerstvení od organizátora celé akce.     /SJ/