Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Bylinkové domečky z krabic od mléka

Archiv

Bylinkové domečky z krabic od mléka

V uběhlých dnech jsme s žáky tvořili domečky se zahrádkami z krabic od mléka, aby si mohli odnést domů trošku jara a jarních zdravých dobrot. Z krabic žáci vystříhali domečky s předzahrádkami, které následně polepili barevnými papíry, nakreslili okénka, dveře, ploty, kytky, keříky a další detaily, které je zrovna napadly. Poté jsme na školních pozemcích nabrali hlínu, kterou jsme nasypali do vyrobených domečků a děti si zasely semínka do hlíny. Poté si zhotovené krabicové příbytky na bylinky zalily a vystavily na parapetu, kde se již některým klube pažitka nebo řeřicha. Děti se dozvěděly, jak o bylinky pečovat, aby si co nejdříve mohly užít konzumaci zdravé pochoutky. Přesypávání hlíny žáky bavilo, a tak jsme je nechali si s hlínou ještě chvíli hrát. Brzy si jistě užijí také práci na školních pozemcích a následnou konzumaci vypěstovaných dobrot. /M.L./