Home » Akce školy 2022/2023 » Příprava na Vánoce

Archiv

Příprava na Vánoce

Vánoce se blíží, a tak jsme si udělali projektový den na téma „Příprava na Vánoce“.

Nejprve jsme si promítli obrázky a žáci hádali, který vánoční zvyk a tradici znázorňují. O nejznámějších tradicích jsme si povídali a každý sdělil své zkušenosti s daným zvykem.

Poté jsme se věnovali pracovnímu listu a vybírali jsme z nabídky obrázků takové, které patří k Vánocům. Následně jsme ze sloupečků vymalovali správnými barvami, zda se jedná o vánoční tradici, vánoční koledu nebo vánoční dárek.

Pak jsme si sestavili na papír „vánoční menu“ z obrázků, na kterých byly typické vánoční pokrmy.

Všichni jsme se shodli, že máme rádi perníčky. A tak paní učitelka donesla již upečené perníčky a tubičky na zdobení. Pustili jsme se vánoční koledy a navodili si příjemnou atmosféru. Výtvory se nám moc povedly!

Na závěr jsme si udělali stromeček, který nám krásně zdobí třídu.

Projektový den se nám moc líbil, dozvěděli jsme se nové věci a pochutnali si na výborných perníčcích. /KH/